Technologia cięcia wodą umożliwia tworzenie wysokiej jakości oraz precyzyjnie wykonanych produktów szczególnie z materiałów, które są trudne w obróbce. Cięcie strumieniem wody świetnie sprawdza się w przypadku poliwęglanów, stali czy też szkła. 

Możliwości waterjet

Cięcie wodą daje sposobność w kreowaniu dowolnych kształtów z różnych materiałów. Idealnie sprawdza się w obróbce szkła, choć nie jest to jeszcze tak bardzo popularna metoda w branży szklarskiej. Można powiedzieć, że to nowatorska technika na naszym rynku, która jest coraz bardziej rozchwytywana. Szczególnie jeśli chodzi o tworzenie oryginalnych kształtów oraz nietypowych łączeń, gdyż waterjet to wysokiej jakości, wszechstronna maszyna do zadań specjalnych!

Zalety cięcia wodą poliwęglanów

Kluczowe, jeśli chodzi o sprawy techniczne, jest to, iż cięcie wodą nie nagrzewa materiału i nie zmienia właściwości tworzywa. To istotne w wielu procesach produkcyjnych, a w przypadku cięcia poliwęglanów okaże się niezastąpione. Użycie waterjet gwarantuje także dużą precyzję w działaniu. Zapewnia to szeroki zakres maszyny, pozwalający na tworzenie różnych kształtów. Dzięki temu efekt końcowy będzie w pełni spełniał nasze wymagania, poprzez dokładne dopasowanie materiałów do naszych potrzeb. Często osiągnięcie konkretnego rezultatu możliwe jest tylko przy użyciu metody cięcia strumieniem wody.

Zastosowania waterjet

Jak wspomnieliśmy, cięcie wodą można wykorzystać do obróbki praktycznie wszelkich materiałów: szkła, stali, poliwęglanów, gumy, plexi czy też kamienia – czyli twardych, jak i miękkich tworzyw o grubości dochodzącej nawet do kilkudziesięciu centymetrów. Dlaczego? Ponieważ waterjet pozwala na dostosowanie odpowiedniej szybkości oraz parametrów cięcia za pośrednictwem wbudowanego oprogramowania. To uniwersalna metoda zabierająca niewiele czasu.

Cięcie materiałów wodą znajduje zastosowanie m.in. w:

  • skrawaniu oraz obróbce mechanicznej metali

  • cięciu rozet, mozaik i płytek, poliwęglanów

  • tworzeniu grafik do reklam

  • produkcji części do samolotów

  • przemyśle zbrojeniowym

  • elektronice

  • medycynie