ACE Glass – producent samoczyszczącego szkła

Samoczyszczące szkło

Mycie okien dla wielu z nas jest bardzo uciążliwe, każdy marzy o tym, aby w ich domu, bądź mieszkaniu były zawsze nieskazitelnie czyste okna. Smugi? Brud? Osad? Każdy boryka się z tym samym problemem. Samoczyszczące się okna? Brzmi to jak piękny sen, tak doskonały, że aż nierealny…Otóż nie! Firma Pilkington wyszła na przeciw oczekiwań klientom i po wielu intensywnych badaniach, wynalazła proces produkcji szkła samoczyszczącego. Swoją ofertę wzbogacają o nowy produkt Activ*.

Ograniczenia zanieczyszczeń na szkle

Laminowanie szkła folią EVA zapewnia długą trwałość nawet w wilgotnych Specjalnie opracowana formuła “dual action” wykorzystuje siły przyrody, w celu ograniczenia zanieczyszczeń na szkle. W wyniku tego procesu, szkło jest bardziej przejrzyste i nie wymaga częstego mycia. Pilkington Activ to zwykłe szkło, które pokryte jest z zewnątrz podwójną powłoką. W momencie, kiedy szkło styka się ze światłem dziennym, w powłoce zachodzą dwie reakcje chemiczne:
Wykorzystując proces fotokatalizy, powłoka reaguje z promieniami ultrafioletowymi naturalnego światła dziennego, rozkładając w ten sposób zanieczyszczenia organiczne. Podczas opadów, dzięki powłoce hydrofilowej (odpychającej wodę), woda spływa równomiernie oczyszczając szybę z wszelkich zanieczyszczeń. W przeciwieństwie do zwykłego szkła, szkło Avtiv wysycha bardzo szybko, nie zostawiając zacieków.Po zamontowaniu szkła przez specjalistę, powłoka aktywuje się wciągu 5 dni. Po upływie tego czasu, można umyć okno. Powłoka spełnia swoje funkcje nawet jeśli szkło jest mocno zabrudzone, chyba, że światło dzienne nie dochodzi do szkła, wówczas proces jest zaburzony. W takiej sytuacji należy przemyć szkło ciepłą wodą z mydłem, używając przy tym miękkiej szmatki. Po kilku dniach, powłoka na nowo się aktywuje. W porze suchej, kiedy nie występują opady, wystarczy spłukać ciepłą wodą. Powłoka działa nawet w pochmurne dni, nie potrzebuje zbyt dużego promieniowania UV, także dalej spełnia swoją funkcję.

Czyste okna, dachy, tarasy zimowe

Szkło Pilkington Activ sprawdza się we wszystkich zastosowaniach zewnętrznych np: okna, ogrody zimowe, dachy itd. Szkło jest w pełni bezpieczne, można je poddać procesowi hartowania. Można je montować pionowo, a także pod kątem. Szkło spełnia swoją funkcję w miejscach trudno dostępnych np. w świetlikach. Czy powłoka dual-action zmienia wygląd szkła? Na pierwszy rzut oka nie widać żadnych różnic, dopiero pod kątem dostrzegamy,  że odbicie jest delikatnie niebieskie i jest większy efekt lustrzany od klasycznego szkła. Powłoka jest równie trwała, co zwykłe szkło. Nie odbarwia się, ani nie łuszczy. Powłokę można uszkodzić jedynie poprzez uszkodzenie samego szkła za pomocą ostrych i ciężkich przedmiotów.Nowy produkt stworzony przez firmę Pilkington jest w pełni przyjazny dla środowiska, zawiera niewielkie ilości środków chemicznych, które wykorzystywane są m.in. w gospodarstwie domowym np. w paście do zębów. Substancje nie są szkodliwe.