Szklane ścianki to możliwość ożywienia wnętrza i nadania przestrzeni lekkości. Nowoczesne budownictwo coraz odważniej korzysta z praktycznego zastosowania szkła w aranżacji wnętrz. Szkło jest używane do budowy ścian, dachów, podłóg oraz schodów, oczywiście właściwości materiału są dostosowane do jego zastosowania.

 

Szklane ścianki na topie

Szklany trend ma swoje szczególne zastosowanie w aranżacji przestrzeni biurowej lub handlowej. Szklane ścianki dają poczucie większej przestrzeni, ponieważ przejrzystość szkła oferuje nielimitowaną ilość naturalnego światła. Odejście od tradycyjnych ścian wydaje się czynnikiem oczywistym, ponieważ są mniej mobilne i izolują pracowników, co nieszczególnie sprzyja produktywności. Szklane zabudowy oddzielają pomieszczenia, jednocześnie otwierając przestrzeń, by zachować ich integralny charakter. Przeszklone przestrzenie użytkowe są więc elastyczne i komfortowe.

 

Elegancja i nowoczesność

Firma Ace Glass dostarcza ścianki szklane, które pozwalają na eleganckie i nowoczesne wyposażenie obiektów biurowych, centrów handlowych, hoteli, a także prywatnych wnętrz mieszkalnych. Konstrukcje sprawdzą się w dowolnym pomieszczeniu, tworząc zupełnie nową przestrzeń.

Szkło jest dopasowane do indywidualnych potrzeb: wytrzymałe szkło hartowane, laminowane, odporne na warunki atmosferyczne oraz ogniochronne, przystosowane do wysokich temperatur, które w razie zagrożenia pożarowego stanowi zaporę dla ognia oraz barierę dla dymu i gazów. Na rynku dostępne jest również szkoło dźwiękochłonne. Izolacja akustyczna jest istotna, kiedy pracujemy w strefie zwiększonego hałasu, na przykład w centrum miasta lub przy hali produkcyjnej.

Przejrzystość i minimalizm szkła daje poczucie komfortu i są zgodne z nowoczesną koncepcją architektury otwartej. Ścianki szklane to estetyczne i eleganckie rozwiązanie, które sprawi, że wnętrze będzie przestronne i jasne. Przystosowanie szkła do różnych warunków pozwala na szerokie zastosowanie w branży biznesowej.