Każde pomieszczenie w domu jest ważne i każde wymaga aranżacji dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Łazienka to miejsce szczególne, które powinno sprzyjać odprężeniu, dlatego wyposażenie z jednej strony musi spełniać walory estetyki, z drugiej powinno być funkcjonalne. Czy szklana kabina prysznicowa spełni wysokie oczekiwania?

Słysząc szklana kabina, z pewnością nasuwa się strach przed zniszczeniem materiału. Uszkodzenia mechaniczne, codzienna eksploatacja, czyszczenie szkła, to tylko niewiele z możliwości, na które jest narażona kabina prysznicowa. Obawy są słuszne w przypadku tradycyjnego materiału, jednakże szkło hartowane, które jest wykorzystywane do produkcji zabudowań, jest bezpieczne. Nie bez powodu nazewnictwo tafli jest traktowane zamiennie.

Zalety kabin ze szkła hartowanego

Dlaczego szkło hartowane jest bezpieczne? Jego nieprzeciętne właściwości to zasługa obróbki termicznej, w wyniku której nie zmiana się wizualnie, ale zyskuje na trwałości fizycznej. Wyjątkowy materiał jest odporny na działania skrajnej temperatury, co jest szczególnie istotne w łazience. Ponadto, jeśli dojdzie do uszkodzenia, szkło rozbije się na małe nieostre kawałki, tak więc nawet wtedy pozostaje bezpiecznym. Wybierając kabinę prysznicową wykonaną ze szkła hartowanego mamy możliwość dokonania selekcji między tradycyjnym rozwiązaniem a nowoczesną kabiną typu walk-in. Otwarta przestrzeń to dodatkowe walory estetyczne i funkcjonalne. Dzięki zmniejszeniu liczby montowanych profili pielęgnacja szkła staje się jeszcze prostsza, ponieważ zanieczyszczenia nie dostają się do trudnodostępnych miejsc.

Estetyczne kabina szklane

Minimalistyczna forma, elegancki design i wygodna deszczownica, to niewiele z możliwości, które zyskujemy podczas montażu szklanej kabiny prysznicowej. Pozornie wydaje się, że lepiej będzie prezentować się na tle gustownego pokoju kąpielowego. Nic bardziej mylnego! Nawet właściciele małych łazienek mogą sobie pozwolić na szklaną kabinę wykonywaną zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Ponadto szkło jest materiałem, który optycznie powiększa przestrzeń, przez co wnętrze zyskuje dodatkowych walorów. Zatem ponawiając pytanie, czy kabina prysznicowa spełni wysokie oczekiwania? Z pewnością tak! Bezpieczne szkło to nowy trend, który zyskuje popularność w różnego typu zabudowaniach.