Kabina prysznicowa szklana to bardzo praktyczny trend. Każde pomieszczenie w domu jest ważne i każde wymaga aranżacji dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Łazienka to miejsce szczególne, które powinno sprzyjać odprężeniu, dlatego wyposażenie z jednej strony musi być estetyczne, z drugiej powinno być funkcjonalne. Masz jednak wątpliwości, czy szklana kabina prysznicowa spełni wysokie oczekiwania? Przeczytaj tekst do końca.  

Szklana kabina prysznicowa to szkło hartowane

Kiedy słyszysz szklana kabina, od razu czujesz strach przed zniszczeniem materiału? Uszkodzenia mechaniczne, codzienna eksploatacja czy nawet samo czyszczenie, to tylko kilka sytuacji, na które jest narażona kabina prysznicowa szklana. Obawy są słuszne w przypadku tradycyjnego materiału, jednakże szkło hartowane, które jest wykorzystywane do produkcji zabudowań, jest bezpieczne i odporne. Nowoczesne kabiny prysznicowe szklane wychodzą poza schematy i standardowe rozwiązania. Właśnie dlatego decyduje się na nie coraz więcej osób. 

Szklana ścianka prysznicowa – jakie ma zalety?


Jak to możliwe, że szklana kabina prysznicowa jest bezpieczna? Nieprzeciętne właściwości szkła hartowanego to zasługa obróbki termicznej, w wyniku której szkło nie zmienia się wizualnie, ale zyskuje na trwałości fizycznej. Wyjątkowy materiał jest odporny na działania skrajnej temperatury, co jest szczególnie istotne w każdej łazience. Jeśli ewentualnie dojdzie do uszkodzenia kabiny, szkło rozbije się na małe nieostre kawałki – zatem nawet wtedy pozostaje bezpiecznym. 

Wybierając kabinę prysznicową wykonaną ze szkła hartowanego mamy możliwość dokonania selekcji między tradycyjnym rozwiązaniem a nowoczesną kabiną typu walk-in. Otwarta przestrzeń to dodatkowe walory estetyczne i praktyczne. Takie kabiny prysznicowe szklane mają zmniejszona liczbę montowanych profili, dzięki czemu pielęgnacja szkła staje się jeszcze prostsza. Zanieczyszczenia nie dostają się do trudnodostępnych miejsc.

Estetyczna kabina szklana w Twojej łazience

Kabiny prysznicowe szklane to minimalistyczna forma, elegancki design i wygodna deszczownica. Pozornie wydaje się, że szklana ścianka prysznicowa lepiej będzie prezentować się na tle gustownego pokoju kąpielowego. Nic bardziej mylnego! Nawet właściciele małych łazienek mogą sobie pozwolić na szklaną kabinę wykonywaną zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Ponadto, szkło jest materiałem, który optycznie powiększa przestrzeń, przez co wnętrze zyskuje dodatkowych walorów. 

Odpowiadając więc na pytanie o to, czy kabina prysznicowa szklana spełni wysokie oczekiwania, można mieć pewność, że tak! Bezpieczne szkło to nowy trend, który zyskuje popularność w różnego typu zabudowaniach. W Ace Glass realizujemy spersonalizowane zamówienia na szklane ścianki prysznicowe.