Schody szklane

Szklane schody

Myślisz o stylowym urządzeniu wnętrza swojego domu? Zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich schodów, które zaspokoją Twoje gusta i jednocześnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu? Jeżeli tak, to w tym artykule postaramy się pomóc w dobraniu odpowiedniego rozwiązania. Wychodząc z założenia, że dom powinien być naszą świątyniom, w której lubimy spędzać czas, należy zadbać o komfort i estetykę wnętrza. Pięknie wyglądające, nowoczesne szklane schody mogą w tym znacząco pomóc. Podbicie światła dziennego oraz podświetlane diody led nadadzą wnętrzu przytulny nastrój. Nie jest to jednak jedyna zaleta posiadania takich schodów w domu.

Schody szklane - stopnie i balustrady ze szkła

Korzyści przemawiające za wyborem schodów szklanych

Biorąc pod uwagę fakt, iż schody szklane pasują idealnie do każdego rodzaju wnętrza oraz nie stanowią jedynie czynnika estetycznego, skupiają wiele korzyści z zastosowania hartowanego szkła. Zatem jakie korzyści płyną po zdecydowaniu się na szklane schody w swoim domu?
  • Idealne dopasowanie kształtu do każdego typu wnętrza. Ze względu na możliwości, jakie ma projektant podczas projektowania tego rodzaju schodów, możemy dobrać je w sposób, który idealnie współgra z każdym otoczeniem. Do wyboru mamy wzory klasyczne oraz nieco bardziej finezyjne takie jak: proste, kręcone, półkowe, zabiegowe.
  • Nowoczesny i elegancki design, który stanowi zarówno element dekoracyjny, jak i użytkowy.
  • Dużym atutem, często zaskakującym dla konsumentów jest ekonomia płynąca z zastosowania takiego rozwiązania. W związku, iż pod szkło zakładany jest stalowy stelaż, który jest zdecydowanie tańszy niż wysokiej jakości drewno dobrego gatunku takie schody charakteryzują się przystępną ceną.
  • Kolejną bardzo ważną zaletą jest czas wykonania. Produkowanie poszczególnych elementów konstrukcji w naszych zakładach pozwala na szybki montaż u klienta. Ma to również znaczny wpływ na koszty takiej instalacji, ze względu na krótszy czas pracy ekipy odpowiedzialnej za montaż.
  • Efekty wizualne i bezpieczeństwo. Zastosowanie diodowego podświetlenia schodów daje spektakularny efekt oraz zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po konstrukcji. Ponadto, materiał jakim jest szkło hartowane rozszczepia światło i w trakcie dnia rozświetla całą przestrzeń.

Lekkość i przestrzenność takiego rozwiązania

Konstrukcja szklanych schodów, w szczególności z użyciem szklanych barierek może nadać mieszkaniu dodatkową przestrzeń. Takie rozwiązanie sprawi, że wnętrze domu wydawać będzie się większe i bardziej przestronne.

Wraz ze szklanymi elementami świetnie zgrywają się dodatki drewna bądź metalu. Nadaje to elegancji, przy zostaniu w minimalistycznym stylu. Ciekawe aranżacje, w których konstrukcje są samonośne, sprawiają wrażenie jakby lewitowały, co przyciąga uwagę.

Pomimo iż panele wydają się kruche i delikatne, jest to tylko efekt pozorny. W praktyce, płyty te składają się z kilku warstw szkła hartowanego, które są łączone specjalną folią. Taka konstrukcja jest niezwykle wytrzymała, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Schody szklane - galeria

Poniżej znajduje się galeria przykładowych zastosowań szklanych schodów – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dzięki możliwościom technicznym i naszej wiedzy na temat szkła, jesteśmy w stanie wykonać dowolnie złożony projekt szklanych schodów.