Szklane schody

Nowoczesne szklane schody do domu

Jeśli myślisz o stylowym urządzeniu wnętrza swojego domu, być może na myśl przychodzą Ci schody szklane. Nie da się ukryć, że schody ze szkłem są odpowiedzią na wyrafinowany i elegancki gust, ale jednocześnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Schody szklane do domu są po prostu funkcjonalne, a ich cena jest atrakcyjna. W tym artykule wychodzimy z założenia, że dom powinien być świątynią, w której chce się spędzać czas – i to non stop! Należy więc zadbać o komfort i estetykę wnętrza. Pięknie wyglądające, nowoczesne szklane schody (kręcone lub proste) mogą w tym znacząco pomóc. Odbicie światła dziennego wraz z podświetlanymi diodami LED nadadzą pomieszczeniom przytulny nastrój. Nie jest to jednak jedyna zaleta – jakie jeszcze korzyści przynoszą szklane schody w domu?

Szklane schody

Schody szklane we wnętrzu – zalety

Schody szklane pasują idealnie do każdego rodzaju wnętrza, ale nie stanowią jedynie czynnika estetycznego. 

  • Szklane schody można pod kątem kształtu dopasować do każdego typu wnętrza. Ze względu na możliwości, jakie ma projektant podczas projektowania tego rodzaju schodów, możemy dobrać je w sposób, który współgra z każdym otoczeniem. Do wyboru mamy wzory klasyczne oraz nieco bardziej finezyjne takie jak: proste, kręcone, półkowe i zabiegowe schody szklane.
  • Dużym atutem, często zaskakującym dla konsumentów jest ekonomia płynąca z zastosowania takiego rozwiązania do domu. W związku, iż pod szkło zakładany jest stalowy stelaż, który jest zdecydowanie tańszy niż wysokiej jakości drewno dobrego gatunku, szklane schody wyróżnia przystępna cena.
  • Schody ze szkła do domu wiążą się też z szybkim czasem ich wykonania. Produkowanie poszczególnych elementów konstrukcji w naszych zakładach pozwala na szybki montaż u klienta. Ma to również znaczny wpływ na koszty takiej instalacji, ze względu na krótszy czas pracy ekipy odpowiedzialnej za montaż.
  • Nie bez znaczenia są też efekty wizualne i bezpieczeństwo, jakie gwarantują schody ze szklanymi podstopniami. Zastosowanie diodowego podświetlenia schodów daje spektakularny efekt oraz zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po konstrukcji. Poza tym materiał, jakim jest szkło hartowane, rozszczepia światło i w trakcie dnia rozświetla całą przestrzeń.

Schody ze szkłem poprawiają przestrzenność miejsca

Konstrukcja szklanych schodów, w szczególności z użyciem szklanych barierek może optycznie nadać mieszkaniu więcej przestrzeni. Takie rozwiązanie sprawi, że wnętrze domu wydawać się będzie bardziej przestronne.

Nowoczesne, szklane schody uwielbiają towarzystwo drewna lub metalowych elementów. Dodatki w tej postaci jeszcze bardziej podkreślą elegancki charakter wnętrza, ale też pozostawią je w minimalistycznym stylu. Na szczególną uwagę zasługują aranżacje, w których konstrukcje są samonośne i sprawiają wrażenie jakby lewitowały. Taki zabieg wizualny przyciąga i zatrzymuje uwagę każdej osoby. 

Chociaż szklane schody wydają się kruche i delikatne, to tylko pozory. W praktyce taka konstrukcja jest bardzo wytrzymała, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Szkło na schody pasuje do nowoczesnych obiektów

Schody szklane produkowane w Poznaniu wpisują się w nowoczesne i eleganckie projektowanie. Są formą zarówno estetyczną, jak i użytkową. Pasują nie tylko do domu, lecz także do biura, instytucji i innych miejsc. Podobnie jak inne szklane elementy, wywołują wrażenie luksusu i stają się znakomitą wizytówką dla gospodarzy lub firmy.