Szklane schody

Myślisz o stylowym urządzeniu wnętrza swojego domu? Zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich schodów, które zaspokoją Twoje gusta i jednocześnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu? Jeżeli tak, to w tym artykule postaramy się pomóc w dobraniu odpowiedniego rozwiązania. Wychodząc z założenia, że dom powinien być naszą światyniom, w której lubimy spędzać czas, należy zadbać o komfort i estetykę wnętrza. Pięknie wyglądające, nowoczesne szklane schody mogą w tym znacząco pomóc. Podbicie światła dziennego oraz podświetlane diody led nadadzą wnętrzu przytulny nastrój. Nie jest to jednak jedyna zaleta posiadania takich schodów w domu.

Szklane schody

Korzyści przemawiające za wyborem schodów szklanych

Biorąc pod uwagę fakt, iż schody szklane pasują idealnie do każdego rodzaju wnętrza oraz nie stanowią jedynie czynnika estetycznego, skupiają wiele korzyści z zastosowania hartowanego szkła. Zatem jakie korzyści płyną po zdecydowaniu się na szklane schody w swoim domu?

  • Idealne dopasowanie kształtu do każdego typu wnętrza. Ze względu na możliwości, jakie ma projektant podczas projektowania tego rodzaju schodów, możemy dobrać je w sposób, który idealnie współgra z każdym otoczeniem. Do wyboru mamy wzory klasyczne oraz nieco bardziej finezyjne takie jak: proste, kręcone, półkowe, zabiegowe.

  • Nowoczesny i elegancki design, który stanowi zarówno element dekoracyjny, jak i użytkowy.

  • Dużym atutem, często zaskakującym dla konsumentów jest ekonomia płynąca z zastosowania takiego rozwiązania. W związku, iż pod szkło zakładany jest stalowy stelaż, który jest zdecydowanie tańszy niż wysokiej jakości drewno dobrego gatunku takie schody charakteryzują się przystępną ceną.

  • Kolejną bardzo ważną zaletą jest czas wykonania. Produkowanie poszczególnych elementów konstrukcji w naszych zakładach pozwala na szybki montaż u klienta. Ma to również znaczny wpływ na koszty takiej instalacji, ze względu na krótszy czas pracy ekipy odpowiedzialnej za montaż.

  • Efekty wizualne i bezpieczeństwo. Zastosowanie diodowego podświetlenia schodów daje spektakularny efekt oraz zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po konstrukcji. Ponadto, materiał jakim jest szkło hartowane rozszczepia światło i w trakcie dnia rozświetla całą przestrzeń.

Lekkość i przestrzenność takiego rozwiązania

Konstrukcja szklanych schodów, w szczególności z użyciem szklanych barierek może nadać mieszkaniu dodatkową przestrzeń. Takie rozwiązanie sprawi, że wnętrze domu wydawać będzie się większe i bardziej przestronne.

Wraz ze szklanymi elementami świetnie zgrywają się dodatki drewna bądź metalu. Nadaje to elegancji, przy zostaniu w minimalistycznym stylu. Ciekawe aranżacje, w których konstrukcje są samonośne, sprawiają wrażenie jakby lewitowały, co przyciąga uwagę.

Pomimo iż panele wydają się kruche i delikatne, jest to tylko efekt pozorny. W praktyce, płyty te składają się z kilku warstw szkła hartowanego, które są łączone specjalną folią. Taka konstrukcja jest niezwykle wytrzymała, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania.