drzwi szklane

Szkło zyskuje sympatię wśród architektów, specjalistów w zakresie budownictwa i klientów indywidualnych. Szlachetny materiał o satysfakcjonujących właściwościach jest wykorzystywany w każdym sektorze na wiele sposobów. Kojarzony przede wszystkim z estetyką i elegancją, dlatego wybór materiałów mocujących nie może być przypadkowy.

Nowoczesne drzwi szklane mocowane punktowo znajdują zastosowanie w budownictwie prywatnym i komercyjnym. Szkło wyróżnia się zadowalającymi parametrami, a mocowanie punktowe pozwala na montaż szklanej konstrukcji przy pomocy specjalnych łączników, które są prowadzone przez otwory w szkle. Ich główną zaletą jest estetyka wykonania. Punktowe mocowania nie dzielą szkła, a płaszczyzna jest widoczna jako jednolity materiał.

Estetyka i elegancja to najlepsze parametry szklanych drzwi

Decyzja o wyborze szklanych drzwi rzadko kiedy jest przypadkowa. Zazwyczaj chodzi o więcej światła, więcej przestrzeni. Coraz więcej osób przekonuje się do szkła, ponieważ jest idealnym materiałem, który optycznie powiększa przestrzeń. Firmy zajmujące się profesjonalną obróbką szkła mają na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo. Podczas projektowania konstrukcji szklanych, które są mocowane punktowo, specjaliści zwracają uwagę na wiele czynników, które umożliwiają właściwe mocowanie i odporność na ewentualne uszkodzenia wynikające ze złych warunków atmosferycznych.

Istotnymi czynnikami pozostają:

– sposób mocowania
– typ łącznika,
– wielkość tafli szklanych
– obciążenie zewnętrzne (wiatr, nacisk poziomy, śnieg, obciążenie udarowe).

Konstrukcja szkła mocowana punktowo przenosi obciążenie z przegrody szklanej na konstrukcję nośną. Dzięki wykorzystaniu łączników metalowych o podwyższonej wytrzymałości szkło dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Oszklenia mocowane punktowo to jedne z bezpieczniejszych i najbardziej odpornych możliwości mocowania szkła, dlatego z powodzeniem jest wykorzystywane nie tylko w drzwiach, ale jako element ścian osłonowych, ścian wewnętrznych, daszków nad wejściami i wielu innych. Bezpieczeństwo dotyczy również właściwie dobranej tafli szklanej, której właściwości są zróżnicowane. Inaczej zachowuje się szkło hartowane, a inaczej laminowane.