drzwi szklane

Dlaczego warto zastosować mocowania punktowe do szkła? Faktem jest, że szkło zyskuje sympatię wśród architektów, specjalistów w zakresie budownictwa i klientów indywidualnych. Szlachetny materiał o satysfakcjonujących właściwościach jest wykorzystywany w każdym sektorze na wiele sposobów. Kojarzony jest przede wszystkim z estetyką i elegancją, dlatego wybór materiałów mocujących nie może być przypadkowy. Bardzo często przeprowadza się m.in. mocowanie punktowe szkła do ściany, które umożliwia zachowanie wysokiej estetyki i bezpieczeństwa. 

Punktowe mocowanie szkła – zastosowanie

Nowoczesne drzwi szklane mocowane punktowo znajdują zastosowanie w budownictwie prywatnym i komercyjnym. Szkło wyróżnia się zadowalającymi parametrami, a mocowanie punktowe pozwala na montaż szklanej konstrukcji przy pomocy specjalnych łączników, które są prowadzone przez otwory w szkle. Ich główną zaletą jest estetyka wykonania. Mocowania punktowe do szkła  nie dzielą tego materiału,  a płaszczyzna jest widoczna jako jednolita. 

Estetyka i elegancja to najlepsze cechy szklanych drzwi

Decyzja o wyborze szklanych drzwi zwykle jest bardzo przemyślana. Zazwyczaj chodzi o więcej światła, więcej przestrzeni. Coraz więcej osób przekonuje się do szkła, ponieważ jest idealnym materiałem, który optycznie powiększa przestrzeń. Z powodzeniem więc można wykorzystać szkło nawet przy niewielkich pomieszczeniach. 

Firmy zajmujące się profesjonalną obróbką szkła mają na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania powstających elementów. Podczas projektowania konstrukcji szklanych specjaliści zwracają uwagę na wiele czynników, które umożliwiają właściwe, punktowe mocowanie szkła i odporność na ewentualne uszkodzenia wynikające ze złych warunków atmosferycznych.

Istotnymi czynnikami pozostają:

  • sposób mocowania
  •  typ łącznika,
  • wielkość tafli szklanych,
  • obciążenie zewnętrzne (wiatr, nacisk poziomy, śnieg, obciążenie udarowe).

Mocowanie punktowe szkła do ściany i innych miejsc jest bezpieczne

Mocowania punktowe do szkła sprawiają, że konstrukcja przenosi obciążenie z przegrody szklanej na konstrukcję nośną. Dzięki wykorzystaniu łączników metalowych o podwyższonej wytrzymałości, szkło dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Szkło mocowane punktowo to jedne z bezpieczniejszych i najbardziej odpornych możliwości mocowania szkła, dlatego z powodzeniem jest wykorzystywane nie tylko w drzwiach. Wykonuje się też m.in. mocowanie punktowe szkła do ściany, daszków nad wejściami i wielu innych elementów. Bezpieczeństwo dotyczy również właściwie dobranej tafli szklanej, której właściwości są zróżnicowane. Inaczej zachowuje się szkło hartowane, a inaczej laminowane.

Punktowe mocowanie szkła to jedna z usług AceGlass z Poznania. Proponujemy kompleksowe rozwiązania dla projektantów wnętrz, przedsiębiorstw budowlanych i indywidualnych klientów. Więcej informacji na temat naszych działań, znajdziesz na stronie głównej i w zakładce “Oferta”.