Szklane balustrady wpisują się w nowoczesną estetykę architektoniczną. Współczesne budownictwo prywatne i komercyjne coraz częściej bierze pod uwagę fakt, że szkło na balustrady to ogromny potencjał, który wpływa na elegancką wizualizację elewacji. Szklane tafle wypełniają przestrzeń między stalowymi słupkami, skutecznie zastępując tradycyjne rozwiązania. Firmy zajmujące się projektem i montażem muszą zadbać, by konstrukcja spełniała wszystkie normy. W artykule przedstawimy odpowiedź na pytanie o to, jakie szkło na balustrady zewnętrzne i wewnętrzne będzie najtrwalsze

Jakie szkło na balustrady wewnętrzne i zewnętrzne?

Zgodnie z dziennikiem ustaw Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie: Szklane elementy balustrad powinny być wykonane ze szkła o podwyższonej wytrzymałości na uderzenia, tłukącego się na drobne, nieostre odłamki (Dz.U.2015.0.1422 z dnia 12 kwietnia 2002 r.). Wydaje się zatem, że najlepszym rozwiązaniem, które łączy w sobie trwałość i bezpieczeństwo jest szkło laminowane i  hartowane. Nawet 4-krotnie odporniejsze na uderzenia i tłukące się na nieostre, drobne kawałki. 

Z rozwiązań szklanych możemy korzystać zarówno w zabudowaniu zewnętrznym, jak i wewnątrz budynku. Szkło na balustrady jest szczególnie popularne w budynkach komercyjnych. Przestronne korytarze zdecydowanie lepiej prezentują się z odbijającym naturalne światło szkłem. W przypadku zabudowań zewnętrznych, jeśli szkło montowane jest między słupkami, nie musi być ono hartowane. W takim przypadku wystarczy szkło laminowane. Szkło laminowane jest zbudowane z podwójnych warstw szkła i folii, która znajduje się pomiędzy nimi. W przypadku uderzenia pęknie, ale nie powstanie dziura. To dodatkowe zabezpieczenie przed włamywaczem.

Szkło do balustrad

Zgodnie z najwyższymi standardami szkło hartowane i laminowane na balustrady wewnętrzne i zewnętrzne jest dostępne w różnej kolorystyce z możliwością mocowania punktowego lub liniowego. Zależności te nie wpływają na dane techniczne surowca. Szeroka gama akcesoriów pozwala na zindywidualizowanie projektu i dopasowanie go do konkretnych potrzeb. Wszystkie szczegółowe informacje najlepiej uzgodnić z firmą zajmującą się wykonaniem szkła. To specjalista oceni czy projekt jest możliwy do zrealizowania i czy spełni wysokie wymagania bezpieczeństwa, estetyki oraz funkcjonalności.

Jako firma ACE Glass wykonujemy szkło do balustrad na indywidualne zamówienia. Poznając oczekiwania klientów i konkretne miejsce, możemy wskazać jakie szkło na balustrady będzie najlepsze.