piaskowanie szkła

Zapewne kojarzysz wyjątkowe wzory na szklanej tafli, które przypominają szron na szybie w mroźne dni. Efekt został uzyskany przez proces piaskowania, który umożliwia wykonanie wielu ciekawych wzorów i daje ogromne możliwości aranżacyjne. Techniki znane i cenione od lat stale są ulepszane, a nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie zaskakujących rezultatów. Czy piaskowanie wciąż jest trendy?

Szkło to w nowoczesnym budownictwie to jeden z chętniej wykorzystywanych materiałów, który idealnie wpasowuje się w fascynacje minimalizmem. Wyobraźmy sobie przestrzeń z dostępem do dużej ilości naturalnego światła. Jednak nie każda powierzchnia ma do niego dostęp, a szkło zastosowane w mieszkaniu w wielu kombinacjach daje możliwość uzyskania niesamowitych rozwiązań. Piaskowanie szkła to jedna z chętniej wykorzystywanych technik, mimo iż ma już ponad 140 lat!

Jedną z najważniejszych zalet piaskowania szkła jest jego uniwersalność. Technika z powodzeniem może być wykorzystywana jako nadanie oryginalności, jako zmatowienie oraz jako personalizacje niektórych przedmiotów. Specjaliści przy użyciu specjalnych maszyn wykonują niesamowite wzory, podpisy, ornamenty w zależności od indywidualnych potrzeb.

Piaskowanie szkła wykonywane przez profesjonalistów

Piaskowanie to proces mechaniczny, którego wykonanie powinno odbywać się w miejscu do tego przystosowanym przy użyciu specjalistycznych maszyn. Wysoki poziom kwalifikacji jest dość istotnym czynnikiem podczas pracy z wymagającym materiałem szklanym. Wykorzystywane urządzenia działające pod ciśnieniem pod wpływem uderzeń piasku zmienia szkło w chropowatą nieprzezroczystą powierzchnię. Automatyzacja maszyn oraz użycie dodatkowych materiałów umożliwia wykonywanie dowolnych wzorów, które są zgodne z indywidualnymi potrzebami. Szkło w zależności od potrzeb i wielkości może być poddawane piaskowaniu całopowierzchniowemu, geometrycznemu, ponadto specjaliści zajmują się piaskowaniem skomplikowanych wzorów, napisów i elementów graficznych dla firm i wielu innych.

Tylko profesjonalny sprzęt pozwoli na uzyskanie zadowalających efektów. Piaskarki różnią się między sobą, a zwykłe urządzenia mogą nie sprostać wymagającym oczekiwaniom. Im lepsze parametry maszyny, tym większe możliwości w kierunku uzyskania niesamowitego efektu. Korzystając z profesjonalnych firm, zajmujących się obróbka szkła możesz złożyć zamówienie na dowolny wzór. Ograniczeniem pozostaje wyobraźnia!