piaskowanie szkła

Wydaje Ci się, że nie wiesz, czym jest szkło piaskowane? Ale z pewnością kojarzysz wyjątkowe wzory na szklanej tafli, które przypominają szron na szybie w mroźne dni. Efekt został uzyskany właśnie przez piaskowanie szkła. To proces, który umożliwia wykonanie wielu ciekawych wzorów i daje ogromne możliwości aranżacyjne. Techniki znane i cenione od lat stale są ulepszane, a nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie zaskakujących rezultatów. Czy piaskowanie szkła wciąż jest trendy? Oczywiście, że tak! Nawet proste szyby piaskowane zamontowane w kabinie prysznicowej w łazience, mogą całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia. 

Dlaczego szkło piaskowane jest tak popularne?

Szkło w nowoczesnym budownictwie to jeden z chętniej wykorzystywanych materiałów, który idealnie wpasowuje się w fascynacje minimalizmem, ale też stylem industrialnym, glamour i boho. Wyobraźmy sobie przestrzeń z dostępem do dużej ilości naturalnego światła. Jednak nie każda powierzchnia ma do niego dostęp, a szkło zastosowane w mieszkaniu w wielu kombinacjach daje możliwość uzyskania niesamowitych rozwiązań. Wystarczy zobaczyć przykładowe szyby piaskowane lustra, drzwi czy okien, żeby zainspirować się tą formą obróbki szkła. Piaskowanie szkła to wciąż popularna technika, mimo iż ma już ponad 140 lat!

Szkło piaskowane cenione jest przede wszystkim za swoją uniwersalność. Technika z powodzeniem może być wykorzystywana w ramach nadania oryginalności, zmatowienia oraz jako personalizacja niektórych przedmiotów. Specjaliści, którzy wykonują piaskowanie szkła, tworzą przy użyciu specjalnych maszyn niesamowite wzory, podpisy i ornamenty – w zależności od indywidualnych potrzeb.

Piaskowanie szkła wykonywane przez profesjonalistów

Piaskowanie szkła to proces mechaniczny, którego wykonanie powinno odbywać się w miejscu do tego przystosowanym przy użyciu specjalistycznych maszyn. Wysoki poziom kwalifikacji jest dość istotnym czynnikiem podczas pracy z wymagającym materiałem szklanym. Wykorzystywane urządzenia działające pod ciśnieniem pod wpływem uderzeń piasku zmienia szkło w chropowatą nieprzezroczystą powierzchnię. Automatyzacja maszyn oraz użycie dodatkowych materiałów umożliwia wykonywanie dowolnych wzorów, które są zgodne z indywidualnymi potrzebami. Szkło w zależności od potrzeb i wielkości może być poddawane piaskowaniu całopowierzchniowemu i geometrycznemu. Ponadto specjaliści zajmują się piaskowaniem skomplikowanych wzorów, napisów i elementów graficznych dla firm i klientów indywidualnych.

Tylko profesjonalny sprzęt pozwala na to, by szkło piaskowane dało zadowalający efekt. Piaskarki różnią się między sobą, a zwykłe urządzenia mogą nie sprostać wymagającym oczekiwaniom. Im lepsze parametry maszyny, tym większe możliwości w kierunku uzyskania niesamowitego efektu. Korzystając z profesjonalnych firm, zajmujących się obróbka szkła możesz złożyć zamówienie na dowolny wzór. Ograniczeniem pozostaje wyobraźnia!

Piaskowanie szkła w AceGlass z Poznania to gwarancja skuteczności, satysfakcjonujących efektów i bezpieczeństwa. Sprawdź szczegóły w zakładce”Oferta” i skontaktuj się z nami.