Technologia cięcia wodą umożliwia tworzenie wysokiej jakości produktów, wykonanych precyzyjnie. Zastosowanie waterjet przydaje się szczególnie przy materiałach, które są trudne w obróbce.

Możliwości waterjet

Zastosowanie waterjet, czyli cięcie wodą, daje sposobność w kreowaniu dowolnych kształtów z różnych materiałów. Idealnie sprawdza się w obróbce szkła, choć nie jest to jeszcze tak bardzo popularna metoda w branży szklarskiej. Można powiedzieć, że to nowatorska technika na naszym rynku, która jest coraz bardziej rozchwytywana. Waterjet stosuje się m.in. wtedy, gdy chce się osiągnąć oryginalne kształty i nietypowe połączenia. Innymi słowy, waterjet jest wysokiej jakości, wszechstronną maszyną do zadań specjalnych!

Zalety cięcia wodą

Z technicznego punktu widzenia kluczowe jest to, iż cięcie wodą nie nagrzewa materiału i nie zmienia właściwości tworzywa. Zastosowanie waterjet jest więc istotne  w wielu procesach produkcyjnych. Użycie waterjet gwarantuje dużą precyzję w działaniu, niezależnie od tego, czy chodzi np. o balustrady szklane na balkon czy na schody. Precyzja ta sprawia, że zastosowanie waterjet jest naprawdę szerokie.

Zastosowania waterjet

Cięcie wodą można wykorzystać do obróbki praktycznie wszelkich materiałów: szkła, stali, poliwęglanów, gumy, plexi i kamienia – czyli zarówno twardych, jak i miękkich tworzyw o grubości dochodzącej nawet do kilkudziesięciu centymetrów. Dlaczego? Waterjet pozwala na dostosowanie odpowiedniej szybkości oraz parametrów cięcia za pośrednictwem wbudowanego oprogramowania. To uniwersalna metoda zabierająca niewiele czasu.

Cięcie materiałów wodą znajduje zastosowanie między innymi w: 

  • skrawaniu oraz obróbce mechanicznej metali,
  • cięciu rozet, mozaik i płytek,
  • tworzeniu grafik do reklam,
  • produkcji części do samolotów,
  • przemyśle zbrojeniowym,
  • elektronice,
  • medycynie.

W Ace Glass zastosowanie waterjet dotyczy szkła – przy wykorzystaniu precyzyjnego cięcia wodą przygotowujemy drzwi szklane, blaty szklane, lustra na wymiar i wiele innych produktów dopasowanych do potrzeb, gustu i warunków budownictwa.